RTVS odvysiela naživo posledné dva zápasy basketbalistiek SR

Slovenky si najprv zmerajú sily s hráčkami Islandu, záverečný duel odohrajú s tímom Čiernej Hory na domácej pôde v Ružomberku.

63
63

Bratislava 14. novembra (TASR) – Posledné dva zápasy ženskej basketbalovej reprezentácie v kvalifikácii ME 2019 proti Islandu a Čiernej Hore (17. a 21. novembra) odvysiela RTVS v priamom prenose na Dvojke.

Slovenky si najprv zmerajú sily s hráčkami Islandu. Zápas z Reykjaviku bude vysielať RTVS v sobotu 17. novembra od 16.55 h. Záverečný duel odohrajú Slovenky s tímom Čiernej Hory na domácej pôde v Ružomberku, Dvojka ho ponúkne v priamom prenose v stredu 21. novembra od 17.55 h.

“Nedávno sme priniesli na obrazovky RTVS reprezentačnú hádzanú. Tomu kroku sme verili, aj keď sme si neboli istí diváckou reakciou. Zápas Slovensko – Rusko však prekonal všetky očakávania. Sme presvedčení o tom, že náš divák čaká na slovenský šport v medzinárodnej konfrontácii a preto sme do vysielania zaradili dvojzápas našich basketbalistiek. Veľmi im držíme palce, aby boli úspešné,” uviedol šéf Sekcie športu RTVS Matej Hajko v tlačovej správe. 

V prípade postupu pôjde už o šiestu účasť slovenských basketbalistiek na ME v rade. Momentálne im v A-skupine patrí prvá priečka, s rovnakým počtom bodov nasleduje reprezentácia Čiernej Hory. Na treťom mieste skupiny sú basketbalistky Bosny a Hercegoviny a tabuľku uzatvára Island.


Join the Conversation