Ruský parlament zakázal online stránky na uchovávanie anonymity

Zákon už uplynulý týždeň prijala dolná komora, Štátna duma, a od vstupu do platnosti ho delí už len podpis prezidenta Vladimira Putina.

384
384

Moskva 25. júla (TASR) – Horná komora ruského parlamentu, Rada federácie, definitívne odhlasovala zákaz prevádzkovania súkromných online sietí a ďalších služieb, ktoré svojim klientom umožňujú zachovanie anonymity pred inými užívateľmi internetu.

Zákon už uplynulý týždeň prijala dolná komora, Štátna duma, a od vstupu do platnosti ho delí už len podpis prezidenta Vladimira Putina. Informovala o tom agentúra AP.

Navrhovatelia argumentujú, že opatrenie prispeje k predchádzaniu extrémizmu. Kritici naopak o ňom hovoria ako o ďalšom zásahu proti slobodám v krajine.

Rusko v uplynulých rokoch zasahuje do online slobôd, uviedla agentúra AP. Zahraničné internetové spoločnosti napríklad nemôžu uchovávať informácie o ruských občanoch na zahraničných serveroch.

V Rusku napríklad pre podozrenie z porušenia tohto nariadenia zakázali sociálnu sieť LinkedIn zameranú na zdieľanie pracovných životopisov a profilov svojich užívateľov.

In this article


Join the Conversation