Rwanda pre epidémiu eboly zatvorila hranice s Kongom

Od 1. augusta 2018, keď boli nahlásené prvé prípady, zomrelo na ebolu v provincii Severné Kivu, ležiacej na východe KDR, viac ako 1800 ľudí.

299
299

Kigali 1. augusta (TASR) – Rwanda sa v dôsledku rozšírenia epidémie eboly v susednej Konžskej demokratickej republike (KDR) rozhodla uzavrieť štátne hranice s touto stredoafrickou krajinou. S odvolaním sa na oficiálne miesta v Rwande i Kongu o tom informovali agentúry AFP a AP.

Rwandské úrady prijali “jednostranné rozhodnutie”, ktoré sa dotkne občanov oboch krajín, čo musia kvôli svojmu zamestnaniu prekračovať hranice, píše sa vo vyhlásení konžskej prezidentskej kancelárie.

Uzatvorenie hraníc pre agentúru AP potvrdil rwandský minister zahraničných vecí Olivier Nduhungirehe.

Rozhodnutie prijali po tom, ako sa v pohraničnom meste Goma vyskytol ďalší prípad obete tohto smrteľného nákazlivého ochorenia.

Od 1. augusta 2018, keď boli nahlásené prvé prípady, zomrelo na ebolu v provincii Severné Kivu, ležiacej na východe KDR, viac ako 1800 ľudí. Posledné dva smrteľné prípady zaznamenali v meste Goma — metropole Severného Kivu s viac ako dvoma miliónmi obyvateľov.

Ebola patrí k najnebezpečnejším infekčným ochoreniam na svete. Spôsobuje hnačky a horúčky spojené s krvácaním do tráviaceho traktu. V 50-90 percentách prípadov sa končí smrťou.


Join the Conversation