Sklamaný Gaviria gratuloval Saganovi: Vyhral najlepší

Dvadsaťtriročný jazdec stajne Quick-Step Floors finišoval na ôsmom mieste.

419
419

Bergen 25. septembra (TASR) – Kolumbijský cyklista Fernando Gaviria mal po skončení nedeľňajších pretekov s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v nórskom Bergene skleslú náladu. Neskoro totiž zachytil záverečný šprint na čele štartového poľa, čím sa pripravil o šancu zabojovať o cenný kov. Dvadsaťtriročný jazdec stajne Quick-Step Floors napokon finišoval na ôsmom mieste.

“Veľmi som túžil po víťazstve, ale urobil som niekoľko zbytočných a naivných chýb. Tie ma v závere stáli možnosť bojovať o dúhový dres,” citoval portál cyclingnews.com slová Gaviriu. Nahnevaný a frustrovaný po zosadnutí z bicykla dlho nechcel veriť vlastným očiam, čo sa udialo v záverečných kilometroch. Tie nezvládol po taktickej stránke, stratil zbytočne veľa síl vo chvíľach, keď sa ešte nelámal chlieb. V záverečnom šprinte nemal nárok útočiť na medailové stupne. “Dostal som zo seba posledné zvyšky síl. Predošlý priebeh pretekov ma úplne vyšťavil. Chcel som medailu, napokon som v najlepšej desiatke a budem sa musieť naučiť s týmto výsledkom žiť.”

Gaviria vlastný cieľ nesplnil, no napriek značnému sklamaniu nebol skúpy na slovo pri hodnotení fenomenálneho Slováka Petra Sagana – po nedeli trojnásobného sériového majstra sveta. “Vyhral najlepší. Nie náhodou už má na konte tri tituly. Gratulujem Petrovi k víťazstvu,” dodal Gaviria.

In this article


Join the Conversation