Skupina Kofola vykázala za 1. štvrťrok rast vo všetkých ukazovateľoch

Kofola v Česku a Slovensku v prvom kvartáli zaznamenala rekordný trhový podiel, na Slovensku prvýkrát prekonala hranicu 40 %.

69
69

Bratislava 16. mája (TASR) – Tržby skupiny Kofola za 1. štvrťrok 2019 stúpli o 7,6 %, hodnota ukazovateľa EBITDA vzrástla o 12,2 %, prevádzkový výsledok hospodárenia o 9,9 %. Za pozitívnym výsledkom stojí predovšetkým rast na českom a slovenskom trhu a nadštandardný výkon v adriatickom regióne.

V prvom kvartáli skupina predala poľskú spoločnosť Hoop Polska, čo umožňuje investovať čas a sústrediť energiu na rozvoj rastových trhov a aktivít.

Podľa informácií skupiny v segmente HoReCa Kofola v Česku a Slovensku v prvom kvartáli zaznamenala rekordný trhový podiel, na Slovensku prvýkrát prekonala hranicu 40 %. Oba regióny, československý a adriatický, vygenerovali 87,3 % celkových tržieb skupiny.

Na základe výsledkov roka 2018 predstavenstvo spoločnosti Kofola odporučilo valnému zhromaždeniu, aby za rok 2018 schválilo dividendu vo výške 13,50 Kč na 1 akciu pred zdanením, čo predstavuje dividendový výnos 4,5 %. Valné zhromaždenie je zvolané na 5. júna.


Join the Conversation