Skupine VÚB v 1. polroku klesol zisk na 57,3 milióna eur

Banka zaznamenala v prvom polroku rast vkladov aj úverov. Celkový objem úverov dosiahol 14,1 miliardy eur pri medziročnom raste o 11,9 %.

1600
1600

Bratislava 1. augusta (TASR) – Skupina VÚB v prvom polroku tohto roka zaznamenala pokles čistého zisku. Medziročne sa znížil o 38,5 % na 57,3 milióna eur. Vyplýva to zo zverejnených hospodárskych výsledkov banky.

Banka zaznamenala v prvom polroku rast vkladov aj úverov. Celkový objem úverov dosiahol 14,1 miliardy eur pri medziročnom raste o 11,9 %. Objem vkladov stúpol medziročne o 13,9 % na 11,6 miliardy eur. “Prvý polrok priniesol veľmi uspokojivé výsledky, a to tak v zmysle úverovania, ako aj zdrojov financovania, teda vkladov. Tieto výsledky nám pomohli čiastočne kompenzovať vplyv prostredia nízkych úrokových sadzieb a prísneho regulačného rámca. Porovnanie s minulým rokom je však aj naďalej ovplyvnené jednorazovým výnimočným obchodným výsledkom,” uviedol v stanovisku pre médiá generálny riaditeľ VÚB banky Alexander Resch.

Prevádzkový zisk skupiny bol na úrovni 92,5 milióna eur, pomer nákladov a výnosov bol vo výške 51,9 %.

Kapitálová primeranosť banky zostala aj naďalej silná, keď bola na úrovni 14,95 %, čo je vysoko nad požiadavkami stanovenými Národnou bankou Slovenska.


Join the Conversation