Slovenská basketbalová liga bude mať naďalej deväť hráčov

Predseda klubu Academic ŽU Žilina Milan Rožánek informoval, že družstvo nevyužije právo štartu v Slovenskej basketbalovej lige.

77
77

Bratislava 8. júna (TASR) – Slovenská basketbalová liga (SBL) bude podobne ako v nedávnom skončenom ročníku mať aj v tom ďalšom deväť účastníkov. Víťaz 1. ligy Academic ŽU Žilina nevyužil právo štartu v sezóne 2019/2020 najvyššej slovenskej súťaže.

“Predseda klubu Academic ŽU Žilina Milan Rožánek nás informoval, že družstvo nevyužije právo štartu v Slovenskej basketbalovej lige, ktorú si vybojoval ako víťaz Final Four turnaja 1. ligy. Naším dlhodobým cieľom je mať v súťaži párny počet účastníkov – desať, preto je škoda, že sa k nám nepridá nik iný v ďalšom ročníku SBL. Čo sa týka ostatných klubov, tak do 8. júna bolo v rámci našich interných predpisov prihlasovanie do nasledujúcej sezóny. Môžem povedať, že všetci účastníci z predchádzajúceho ročníka potvrdili účasť, čiže súťaž bude mať aj naďalej deväť účastníkov,” uviedol riaditeľ súťaže Peter Mičuda.

V sezóne 2019/2020 sa tak v SBL predstavia majstrovský BK Inter Bratislava, BC Prievidza, BK Levickí Patrioti, Iskra Svit, PP & TV Raj Žilina, MBK Rieker Com-Therm Komárno, MBK Handlová, BK 04 AC LB Spišská Nová Ves a BKM Lučenec. V najbližších týždňoch sa uskutoční žreb nového ročníka a zároveň sa rozhodne o novinkách, o ktorých sa diskutovalo na schôdzi účastníkov SBL.


Join the Conversation