Švajčiarska polícia už nepátra po kajmanovi, je vraj neškodný

Približne 1,5 metra dlhého kajmana spozoroval v spomínanom jazere 14. júla rybár. Plaz sa vtedy podľa neho nakrátko vynoril a zožral kačku.

1517
1517

Zürich 30. júla (TASR) – Švajčiarska polícia pátrala v ostatných týždňoch po kajmanovi, plazovi podobnom aligátorovi, ktorého údajne spozorovali v jazere Hallwilersee ležiacom zhruba 50 kilometrov západne od Zürichu. V utorok však pátranie odvolala, pričom plaza označila za neškodného “fantóma”, píše agentúra AP.

Približne 1,5 metra dlhého kajmana spozoroval v spomínanom jazere 14. júla rybár. Plaz sa vtedy podľa neho nakrátko vynoril a zožral kačku. Polícia považovala túto informáciu za dôveryhodnú. Domnievala sa pritom, že kajman – plaz žijúci v Strednej i Južnej Amerike – bol do jazera vypustený nezákonne.

Policajný hovorca Bernhard Graser však švajčiarskemu portálu 20 Minuten v utorok povedal, že pátranie po kajmanovi už odvolali. Plaz podľa jeho slov “nespôsobuje žiadne škody”. “Je ako voľne sa túlajúci klokan, nepatrí sem, ale ani neubližuje,” uviedol.

Kajman podľa jeho slov “pravdepodobne zostane fantómom” a stane sa tak “letnou story” tohto roka.


Join the Conversation