Bývate v podnájme? Takto si vybavíte trvalý pobyt Bratislava!

Bývanie v podnájme je obľúbeným riešením mladých ľudí, častokrát sa však pri ňom objavuje problém s trvalým pobytom. Ako si trvalý pobyt v Bratislave jednoducho vybaviť?

513
513

Bratislava, ako centrum obchodných a priemyselných činností Slovenska, láka čoraz viac mladých ľudí, ktorí tu nájdu mnoho zaujímavých pracovných príležitostí. Bratislava láka aj vysokým štandardom života, nekonečnými príležitosťami na trávenie voľného času a vysokou vybavenosťou. Základnou otázkou pri sťahovaní sa do Bratislavy za prácou je práve otázka bývania. Väčšina mladých sa rozhodne práve pre bývanie v podnájme, ktoré sa dá v Bratislave vybaviť za pomerne adekvátne ceny. Pri bývaní v podnájme sa však často objaví nepríjemný problém s trvalým pobytom. Keďže väčšina ľudí sa chystá v Bratislave zostať dlhšiu dobu, záujem o trvalý pobyt Bratislava je oprávnený. Pri jeho vybavení však potrebujete buď doklad o vlastníctve nehnuteľnosti v prípade, že danú nehnuteľnosť vlastníte, alebo súhlas vlastníkov nehnuteľnosti s tým, aby ste si na prenajímanú nehnuteľnosť prihlásili trvalý pobyt. Môže sa stať, že tento súhlas vám majitelia nehnuteľnosti neudelia. Ako postupovať ďalej?

Riešenie v podobe virtuálneho pobytu

Najjednoduchším riešením je práve virtuálny trvalý pobyt. V Bratislave pôsobia spoločnosti, ktoré tu vlastnia nehnuteľnosti a umožňujú iným ľuďom, respektíve firmám, zriadiť si za poplatok na týchto nehnuteľnostiach trvalý pobyt, respektíve sídlo spoločnosti. Vy na adrese virtuálneho trvalého pobytu reálne nežijete, no túto adresu máte na občianskom preukaze ako adresu trvalého pobytu. Na adresu virtuálneho trvalého pobytu vám chodí pošta a rôzne úradné listiny, ktoré vám však pracovníci virtuálneho sídla skenujú, prípadne hneď preposielajú. Vy tak o nič neprichádzate, bývať môžete prakticky kdekoľvek a pritom čerpáte všetky výhody, ktoré trvalý pobyt Bratislava prináša.

In this article


Join the Conversation