Turistický expres spojil Bratislavu s karpatskými lokalitami

Spoj jazdí trikrát za deň, takže cestujúci môžu navštíviť aj viacero cieľov súčasne, či už kultúrno-historických alebo vinársko-gastronomických.

406
406

Bratislava 15. septembra (TASR) – Z Bratislavy dnes začala premávať nová turistická autobusová linka, Malokarpatský expres, ktorá spája hlavné mesto s najvýznamnejšími lokalitami Malých Karpát. Záujemcovia tak počas víkendov a sviatkov môžu navštíviť Modru, Častú, Červený Kameň či Budmerice. Na dnešnom brífingu o tom informovala riaditeľka Odboru kultúry a cestovného ruchu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Zuzana Šajgalíková.

Turistický autobus premáva každú sobotu a nedeľu a aj počas štátnych sviatkov na trase Bratislava–Budmerice cez Svätý Jur, Pezinok, Vinosady, Modru, Dubovú a Častú, so zachádzkami do Slovenského Grobu, na Zochovu chatu a na Červený Kameň.

Spoj jazdí trikrát za deň, takže cestujúci môžu navštíviť aj viacero cieľov súčasne, či už kultúrno-historických alebo vinársko-gastronomických.

„Tento autobus je výnimočný tým, že spája kľúčové miesta v Malých Karpatoch, v ktorých sa uskutočňujú tradičné kultúrne a gastronomické podujatia,“ povedala Šajgalíková.

Cestujúci si kupujú lístok priamo u vodiča s tým, že môžu voľne cestovať. „Čiže vystúpiť, ísť napríklad na husacinu a opätovne nastúpiť, presunúť sa do iného mesta, absolvovať vinobranie a potom sa vrátiť domov,“ vysvetlila Šajgalíková.

Po zakúpení karty Bratislava City Card je Malokarpatský expres zadarmo.

„Tento autobus je výnimočný aj tým, že pri každej jednej jazde je prítomný sprievodca, ktorý oboznamuje cestujúcich so všetkým, čo je možné v malokarpatskom regióne absolvovať alebo vidieť,“ dodala Šajgalíková.

In this article


Join the Conversation