Upozornenie: Na trhu sa môže nachádzať nebezpečná kozmetika

Nepovolené látky sa našli aj v nezmývateľnom kondicionéri na vlasy pre deti Kids Organics Olive&Soy Oil Moisturizing Growth Lotion.

2356
2356

Bratislava 9. novembra(TASR) – Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR varuje pred viacerými nebezpečnými kozmetickými výrobkami. Do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky RAPEX ich nahlásili orgány v Estónsku, Írsku a v Španielsku. Môžu sa však nachádzať aj na Slovensku.

Ide o telové maslo Body Butter with Coconut Oil infused with Bamboo kanadskej značky Delon. Zistila sa v ňom prítomnosť nepovolenej látky. Výrobok môže spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb.

Nedovolené látky objavili aj v špongii s mydlom na umývanie Soapy sponge španielskej značky dispofoam (na snímke). Foto: FOTO TASR – ÚVZ SR

Nepovolené látky sa našli aj v nezmývateľnom kondicionéri na vlasy pre deti Kids Organics Olive&Soy Oil Moisturizing Growth Lotion americkej značky Africas Best. Rovnako v detskom šampóne od toho istého výrobcu African Pride Dream Kids Detangler Miracle.

Nedovolené látky objavili aj v špongii s mydlom na umývanie Soapy sponge španielskej značky dispofoam. Môže spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb.

TASR informoval hlavný hygienik SR Ján Mikas.


Join the Conversation