Urologická klinika svetovej úrovne pôsobí aj na Slovensku

BRATISLAVA 10. januára – Mnoho mužov sa v súčasnosti zdráha podstúpiť urologické vyšetrenie. Neuvedomujú si však to, že si tým viac škodia ako pomáhajú. Urológia sa zaoberá diagnostikou...

145
145

BRATISLAVA 10. januára – Mnoho mužov sa v súčasnosti zdráha podstúpiť urologické vyšetrenie. Neuvedomujú si však to, že si tým viac škodia ako pomáhajú. Urológia sa zaoberá diagnostikou a liečbou ochorení močového ústrojenstva a mužských pohlavných orgánov. U urológa sa zvyknú liečiť aj ženy. Tie za lekárom prichádzajú najmä kvôli problémom so zápalom močového mechúra, či s unikaním moču alebo bolesťami v oblasti dolného chrbta.

Ak ste sa rozhodli podstúpiť vyšetrenie, ideálnou možnosťou by mohla byť súkromná klinika RYANT clinic, sídliaca v Žiline. Prvým krokom je objednať sa na prvé vyšetrenie. Počas neho s lekárom konzultujete svoj zdravotný stav, ťažkosti a symptómy. Lekár vás vyšetrí a ak si to zdravotný stav alebo diagnostika vyžaduje, podstúpite priamo na mieste sonografické vyšetrenie, či odber krvi. V iných prípadoch vás požiadajú, aby ste na ďalšie vyšetrenie priniesli moč, či ejakulát kvôli laboratórnemu vyšetreniu. Následne vám lekár nastaví liečbu alebo odporučí ďalší postup a navrhne možné riešenia. Ak je to potrebné, objednáte sa na zákrok. Všetky tiet úkony absolvujete bez stresu a s garanciou starostlivosti vysoko odborného personálu. Úlohou ambulancie totiž je aj preventívna starostlivosť o urologických pacientov.

Táto ambulancia je výnimočná tým, že pacienta stavia na prvé miesto. Nezažíva žiadne dlhé vyčkávania na chodbe, či v čakárni s množstvom ďalších pacientov a nedostatkom súkromia. Práve naopak. Čaká vás objednanie sa na presný čas, príjemné moderné priestory, rozšírené možnosti urologickej chirurgie a diskrétnosť. Lekár je tu iba pre vás a má vyhradený čas, aby sa vám venoval. Na čele tímu je MUDr. Peter Blaško, špecialista s viac ako 13-ročnými skúsenosťami z každodennej diagnostickej a operačnej praxe.

Ďalším zákrokom, ktorý klinika ponúka, je vazektómia. To, ako prebieha vazektómia, sa dozviete práve na stránke kliniky. Je to jednoduchý a takmer bezbolestný zákrok, ktorý sa robí pri lokálnom umrtvení. Trvá približne 45 minút vrátane prípravy a nevyžaduje si práceneschopnosť. Mužom dokonca neostáva žiadna, alebo len málo viditeľná, jazva. Pred zásahom je možné jesť i piť, jediným obmedzením je alkohol a lieky na riedenie krvi, ktoré predlžujú krvácanie. Pacient počas celej operácie môže komunikovať s lekárom. Ako prebieha samotný zákrok?

Semenníky a miešok sa najprv vydezinfikujú a ak je to potrebné – oholia. Následne sa dotykom ruky nahmatajú semenovody, do ktorých sa vpichne lokálne anestetikum. Lekár potom spraví jeden alebo dva rezy do miešku. Cez tento otvor vypreparuje obe semenovodné trubice tak, aby neprerušil zásobenie semenníka krvou. Semenovod na dvoch miestach pretne a podviaže nevstrebateľným materiálom. Zároveň odstráni kúsky semenovodov (cca 1,5 cm), ktoré sa posielajú na histologické vyšetrenie, kde sa potvrdzuje úspešnosť zákroku. Ranka sa zašije stehmi a pacient môže ísť domov.

In this article


Join the Conversation