Útočníka z Düsseldorfu natrvalo umiestnili v psychiatrickej liečebni

Duševne chorý 37-ročný muž pôvodom z Kosova zaútočil 9. marca sekerou na cestujúcich v prímestskom vlaku a následne v hale hlavnej düsseldorfskej železničnej stanice.

271
271

Düsseldorf 22. septembra (TASR) – Nemecký súd dnes rozhodol o tom, že páchateľa, ktorý v marci útočil sekerou na železničnej stanici v Düsseldorfe, nastálo umiestnia do psychiatrickej liečebne. Informovala o tom agentúra DPA.

Duševne chorý 37-ročný muž pôvodom z Kosova zaútočil 9. marca sekerou na cestujúcich v prímestskom vlaku a následne v hale hlavnej düsseldorfskej železničnej stanice. Spôsobil pritom zranenia desiatim ľuďom vrátane 13-ročného dievčaťa a dvoch talianskych turistov. Hrozilo mu preto obvinenie z viacnásobného pokusu o zabitie a ťažké ublíženie na zdraví.

Polícia však už bezprostredne po čine zistila, že páchateľ trpí paranoidnou schizofréniou, na ktorú sa aj liečil. Sudca dnes na základe psychiatrických posudkov dospel k záveru, že muž v čase spáchania útoku zažíval akútnu psychotickú epizódu a preto voči nemu nemožno vyvodzovať trestnú zodpovednosť. Nariadil ale jeho trvalé umiestnenie v psychiatrickom ústave.

Kosovčan získal azyl v Nemecku v roku 2009 z humanitárnych dôvodov. Na spáchanie činu ho podľa jeho slov naviedli “hlasy”, ktoré počul len on sám. Dúfal pritom, že ho počas útoku zastrelia policajti. Keď sa tak nestalo, privodil si zranenia skokom z mosta.

In this article


Join the Conversation