UŽ HO MAJÚ: Zadržali Seničana, ktorý mal cez telefón nahlásiť bombu

Zo šírenia poplašnej správy je podozrivý 34-ročný muž, ktorého vyšetrovateľ obvinil a zároveň spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie.

23
23

Senica/Bratislava 10. augusta (TASR) – Polícia zadržala muža, ktorý mal telefonicky nahlásiť v stredu 8. augusta na Orchideovej ulici v Bratislave bombu. TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Polícia sa po prijatí hovoru, ktorý trval 14 sekúnd, snažila volajúceho kontaktovať, ale ten na spätný hovor nereagoval. “Preto prijala vzápätí opatrenia a v spolupráci s bratislavskými kolegami vykonali prehliadky bytových jednotiek s negatívnym výsledkom,” uviedla Linkešová.

Senickí policajti pracovali aj na stotožnení oznamovateľa. Zo šírenia poplašnej správy je podozrivý 34-ročný muž zo Senice. Vyšetrovateľ ho obvinil a zároveň spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. “Podobného skutku sa dopustil už aj v minulosti, za čo bol právoplatne odsúdený. Teraz mu hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,” doplnila hovorkyňa.


Join the Conversation