V dielni každého domáceho kutila by nemala chýbať aj pokosová píla

Pokosové píly sú spoľahlivým nástrojom v otázke presnosti rezov. Dokážu skrátiť materiál, odrezať ho či prerezať.

858
858

Tento praktický nástroj je skvelým pomocníkom na stavbách, pri stolárskych či montážnych prácach, no dokonale poslúži aj pri domácom majstrovaní. Uvidíte, že takáto presnosť rezov sa vám len zíde a mnohokrát ju využijete pri akejkoľvek manuálnej práci.

Svoje zastúpenie by tak pokosová píla mala mať aj v domácej dielni. Či už pôjde o stavbu altánku, záhradného domčeka či budovanie drevenej terasy, pokosová píla vám všetky tieto manuálne zručnosti výrazne zjednoduší. Čo všetko s týmto náradím dokážete a ako vám pomôže uľahčiť práce okolo domu?

Presnosť a čistota rezov

Pokosové pílyspoľahlivým nástrojom v otázke presnosti rezov. Dokážu skrátiť materiál, odrezať ho či prerezať. Všetko však závisí od správneho výberu kotúča. Ak zvolíte ten s väčším priemerom, dokážete prerezať väčšiu plochu. Kotúč s negatívnym tvarom zuba vám prereže aj neželezné kovy a štandardné pokosové píly hravo zvládnu odrezať masív, plast či drevotriesku.

Rezy v šikmých uhloch

Pokosová píla vám umožní vykonávať rezy rovné, ale aj tie šikmé. Pri šikmých rátajte s rezmi do 45-stupňového uhla a čím väčší uhol zvolíte, tým menší však dokážete odrezať obrábaný predmet.

Dokonalá precíznosť

Ak si vyberiete taký typ, ktorý má navyše aj integrovaný laser a pôjde o pílu s pojazdom, presnosť rezov máte zaručenú. V prípade, že budete často vymieňať jednotlivé kotúče, mali by ste myslieť pri výbere aj na to, aby sa vám ľahko menili, čo zabezpečí práve aretácia vretena.

Ďalším užitočným pomocníkom sú aj elektrocentrály. Pokiaľ pracujete v lokalitách, kde nemáte prístup k elektrickej energii, takéto zariadenie vám bude veľmi nápomocné, nie všetky nástroje sú totiž nezávislé od prívodu elektriny. Či už budete na stavbe alebo pôjde o práce na záhrade či v dielni, určite sa vám mobilná a ľahko prenosná elektrocentrála zíde.

Zdroj obrázka: PV productions / Shutterstock.com

In this article

Join the Conversation