V Handlovej sa konajú Dni európskeho kultúrneho dedičstva

Tohtoročnou témou Dní európskeho kultúrneho dedičstva sú pamiatky a príroda, samospráva mesta preto pozýva záujemcov i na prechádzku handlovským Turisticko-náučným banským chodníkom.

490
490

Handlová 27. septembra (TASR) – V Handlovej si Dni európskeho kultúrneho dedičstva (DEKD) pripomenú počas dnešného dňa viacerými aktivitami. Svoju činnosť priblížia do 19.00 h tamojší Karpatskonemecký spolok a banské múzeum, ktoré program pripravili v spolupráci s mestom, informovala dnes hovorkyňa Handlovej Jana Paulínyová.

V Karpatskonemeckom spolku počas Dňa otvorených dverí sa budú môcť školáci i širšia verejnosť dozvedieť viac o histórii Handlovej. V Slovenskom banskom múzeu, expozícii uhoľného baníctva na Slovensku, si zase budú môcť s výkladom prezrieť novú vonkajšiu i vnútornú expozíciu.

Tohtoročnou témou DEKD sú pamiatky a príroda, samospráva mesta preto pozýva záujemcov i na prechádzku handlovským Turisticko-náučným banským chodníkom. Zoznámia sa tak s činnosťami spojenými s ťažbou uhlia, ako i faunou a flórou blízkeho okolia. Trasa chodníka je stredne náročná, má dĺžku 9,5 kilometra, v rámci ktorej je 13 stanovíšť s dvomi oddychovými zónami.

In this article


Join the Conversation