V obci Horný Bar chcú postaviť nové centrum pre seniorov

Zámer počíta s vybudovaním zariadenia s kapacitou pre 120 ubytovaných.

137
137

Horný Bar 12. februára (TASR) – V obci Horný Bar – Šuľany v Dunajskostredskom okrese chce spoločnosť Senior care Horný Bar postaviť nové centrum pre seniorov. Pre TASR to potvrdil starosta obce Štefan Bodó.

Ako uviedol, „obec Horný Bar schvaľovala zámer realizácie domova pre seniorov v roku 2017 a dodnes prebiehajú činnosti potrebné na vydanie stavebného povolenia. Tento rok chcú začať s výstavbou,“ dodal starosta.

Zámer počíta s vybudovaním zariadenia s kapacitou pre 120 ubytovaných. Rozloha celého pozemku dosahuje podľa zámeru, ktorý spoločnosť preložila úradom na posúdenie vplyvu na životné prostredie, výmeru 61.536 štvorcových metrov.

Investor chce postaviť špecializované zariadenie, ktoré má byť zložené zo štyroch stavebných objektov, respektíve z polyfunkčnej jedno– až dvojpodlažnej budovy, na ktorú budú nadväzovať tri pavilóny. V tejto budove bude situovaná vstupná a komunikačná časť, administratíva, technické zázemie, spoločenská časť a tiež blok ubytovania pre zamestnancov. Počíta sa aj s ubytovacou časťou pre návštevníkov. Dominantou a centrom polyfunkčnej časti má by spoločenská miestnosť.

Pavilóny budú identické, kapacita každého z nich bude 20 dvojlôžkových izieb so 40 ubytovanými osobami. Komplex má obsluhovať parkovisko s kapacitou 60 automobilov. V prípade potreby vie investor rozšíriť parkovisko o ďalších 62 miest.


Join the Conversation