V Prešovskom samosprávnom kraji kandiduje na župana 12 kandidátov

Volebná komisia zároveň rozhodla o zaregistrovaní všetkých kandidátov pre voľby do zastupiteľstva PSK pre volebné obvody Bardejov, Snina a Svidník.

449
449

Prešov 12. septembra (TASR) – Volebná komisia Prešovského samosprávneho kraja (PSK) na svojom prvom zasadnutí v pondelok 11. septembra určila spomedzi desiatich členov žrebom za svojho predsedu Františka Vaška (Smer-SD). Zároveň bol vyžrebovaný aj podpredseda volebnej komisie, avšak z dôvodu jeho neprítomnosti na zasadnutí nie je zrejmé, či túto funkciu prijme, a preto jeho meno zatiaľ nezverejnila. Informovala o tom dnes zapisovateľka volebnej komisie Mária Lukačiková.

Volebná komisia samosprávneho kraja rozhodla o zaregistrovaní všetkých 12 kandidátov pre voľby predsedu samosprávneho kraja. O tento post sa uchádzajú František Bednár z Popradu (Nezávislosť a Jednota), Ján Garaj z Prešova (NEKA), Pavol Gašper z Popradu (NEKA), Andrej Gmitter z Bardejova (NEKA), súčasný predseda PSK Peter Chudík zo Záborského (Smer-SD), Milan Majerský z Levoče (KDH, SaS, OĽaNO, NOVA), Eduard Markovič z Popradu (NEKA), Jozef Mihalčin z Vranova nad Topľou (ĽSNS), František Oľha z Prešova (Šanca), Miroslav Škvarek zo Svitu (SNS), Milan Šteiner z Prešova (Strana zelených Slovenska), Jozef Šváč z Prešova (Nový parlament).

Volebná komisia zároveň rozhodla o zaregistrovaní všetkých kandidátov pre voľby do zastupiteľstva PSK pre volebné obvody Bardejov, Snina a Svidník. V registrácii bude pokračovať v stredu 13. septembra. Voliči Prešovského kraja budú rozhodovať o 62 poslaneckých mandátoch v 13 volebných obvodoch.

In this article


Join the Conversation