V USA oslavujú chlapca, ktorý vymyslel chrániče uší v tvare slúchadiel

Greenwood mal iba 15 rokov, keď pred 144 rokmi vytvoril z farmárskeho drôteného pletiva chrániče uší a jeho stará matka na ne prišila bobriu kožušinu.

666
666

Portland 2. decembra (TASR) – Chrániče na uši v tvare slúchadiel sú v americkom štáte Maine módnym hitom najmenej jeden deň v roku.

V tamojšom meste Farmington si v sobotu slávnostným sprievodom pripomínajú muža, ktorému sa pripisuje vynález chráničov na uši – majú tam sviatok nazvaný Deň Chestera Greenwooda.

Greenwood mal iba 15 rokov, keď pred 144 rokmi vytvoril z farmárskeho drôteného pletiva chrániče uší a jeho stará matka na ne prišila bobriu kožušinu. Svoj výtvor mladík ešte vylepšil, dostal naň patent a potom vo vlastnej továrni vo Farmingtone zamestnal stovky ľudí, ktorí vyrobili státisíce chráničov s názvom Champion Ear Protectors (Majstrovské chrániče uší).

Podobné varianty sa predávajú ešte aj v súčasnosti. Niektoré novšie verzie sa nasadzujú a držia okolo zátylku, takže človek sa vyhne postrapateniu.

Okrem slávnostnej prehliadky sa vo Farmingtone koná aj súťaž perníkových chalúpok, ďalšími bodmi programu sú ponáranie do mrazivej vody neďalekého jazera a príchod Santa Clausa, pripomenula tlačová agentúra AP.

#chestergreenwoodday

Príspevok, ktorý zdieľa Marjorie Cormier (@pieholeartist), Dec 2, 2017 o 10:05 PST


Join the Conversation