V Žilinskom kraji odhalili 16 vodičov pod vplyvov alkoholu

Polícia dychovou skúškou namerala minulý týždeň ôsmim vodičom nad jedno promile a ôsmim vodičom do jedného promile alkoholu v dychu.

757
757

Žilina 2. októbra (TASR) – Policajti odhalili minulý týždeň v Žilinskom kraji 16 vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu. TASR o tom dnes informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík.

Doplnil, že dychovou skúškou namerali ôsmim vodičom nad jedno promile a ôsmim vodičom do jedného promile alkoholu v dychu. “Štyria vodiči sa počas kontroly odmietli podrobiť dychovej skúške na alkohol,” dodal Moravčík.

“Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda si uvedomiť, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie,” upozornil krajský policajný hovorca.

In this article


Join the Conversation