Veľkoobchodné zásoby v USA výrazne zrýchlili v máji tempo rastu

Americké ministerstvo obchodu uviedlo, že veľkoobchodné zásoby vzrástli v máji o 0,6 % po aprílovom miernom raste na úrovni 0,1 %.

39
39

Washington 11. júla (TASR) – Veľkoobchodné zásoby v Spojených štátoch výrazne zrýchlili v máji tempo rastu a rovnako sa vyvíjali aj veľkoobchodné tržby.

Americké ministerstvo obchodu v stredu uviedlo, že veľkoobchodné zásoby vzrástli v máji o 0,6 % po aprílovom miernom raste na úrovni 0,1 %. Výsledok tak prekonal očakávania ekonómov, ktorí počítali so zrýchlením rastu na 0,5 %.

Zásoby tovarov dlhodobej spotreby vzrástli v máji o 0,5 %. Aj v tomto prípade bolo zaznamenané zrýchlenie rastu, keď v apríli rast dosiahol 0,2 %. Zásoby tovarov krátkodobej spotreby sa po aprílovej stagnácii zvýšili v máji o 0,7 %.

Zrýchlené tempo rastu evidovali aj veľkoobchodné tržby. Ministerstvo obchodu uviedlo, že v máji dosiahli 2,5-% rast, zatiaľ čo v apríli sa zvýšili o 1,4 %.

Nahor ich potiahli najmä tržby z predaja tovarov krátkodobej spotreby, ktoré zaznamenali rast na úrovni 3,1 %. V apríli sa zvýšili o 1,6 %. V prípade tovarov dlhodobej spotreby tržby v máji vzrástli o 1,9 % po aprílovom raste na úrovni 1,1 %.


Join the Conversation