Toto prezradil o Saganovom zdravotnom stave šéf tímu Vila

Dvojnásobný svetový šampión si mal údajne priviesť do dejiska MS v cestnej cyklistike v nórskom Bergene chorobu. Rozhodol sa neštartovať v družstve nemeckého Bora-Hansgrohe v nedeľňajšej časovke.

438
438

Bergen 21. septembra (TASR) – Športový riaditeľ tímu Bora-Hansgrohe Patxi Vila uviedol na správnu mieru informácie o zdravotnom stave slovenského cyklistu Petra Sagana.

Dvojnásobný svetový šampión si mal údajne priviesť do dejiska MS v cestnej cyklistike v nórskom Bergene chorobu. Aj preto sa rozhodol neštartovať v družstve nemeckého Bora-Hansgrohe v nedeľňajšej tímovej časovke. Vila pár dní pred pretekmi s hromadným štartom upokojil fanúšikov. “Petra bolelo hrdlo po návrate z Kanady, nič viac. Ani by som nepovedal, že bol chorý, trénoval normálne,” uviedol Vila. “Možno sa von dostala nesprávna informácia. Je to Peter, ľudia sa o neho zaujímajú. Všetko je však v poriadku. Je v Európe, má za sebou posledný veľký blok pred nedeľou,” povedal pre velonews.com.

Ak by Sagan v Bergene v nedeľu zvíťazil, stal by sa prvým cyklistom v histórii, ktorý by získal tri tituly majstra sveta za sebou. “Je v rovnakej forme ako v predchádzajúcich dvoch rokoch na MS. Výsledky v Quebecu a Montreale boli tiež podobné. Príprava na tréningy a preteky bola rovnaká, preto očakávame v podstate to isté. Pre Petra sú MS najdôležitejšie preteky sezóny. Nemyslí na tretí titul v rade, ale na víťazstvo. Môžem povedať, že je maximálne sústredený a extrémne motivovaný,” dodal Vila.

In this article


Join the Conversation