Vírus západonílskej horúčky si v Rumunsku za týždeň vyžiadal 4 obete

Prvé úmrtia v Rumunsku zaznamenali v auguste, pričom v celej krajine v dôsledku vírusu ochorelo zhruba 200 ľudí.

46
46

Bukurešť 14. septembra (TASR) – Životy štyroch ľudí si tento týždeň vyžiadalo vírusové ochorenie prenášané komármi v Rumunsku. Celkový počet obetí západonílskej horúčky v krajine tak stúpol na 21, informovala v piatok agentúra AP.

Rumunský inštitút pre verejné zdravotníctvo informoval o 30 nových prípadoch ochorenia po uštipnutí komármi, ktoré boli nositeľmi tohto vírusu. V prípade všetkých obetí ide o pacientov, ktoré mali aj iné zdravotné komplikácie.

Vírus západonílskej horúčky je prenášaný prostredníctvom uštipnutia nakazeným komárom. Prvé úmrtia v Rumunsku zaznamenali v auguste, pričom v celej krajine v dôsledku vírusu ochorelo zhruba 200 ľudí. Rumunské ministerstvo zdravotníctva vyzvalo miestne úrady, aby podnikli opatrenia s cieľom zabrániť šíreniu západonílskej horúčky s tým, že hrozba pominie, keď sa počasie ochladí.

Rezort zdravotníctva tiež odporučil verejnosti preventívne opatrenia, napríklad používanie repelentov, nosenie odevu s dlhými rukávmi či používanie sieťky na oknách.


Join the Conversation