Vo Svite aj v Spišskej Belej pribudli pri školách jednosmerky

Zmeny sú vykonané v záujme zachovania bezpečnosti detí.

339
339

Svit/Spišská Belá 4. septembra (TASR) – Vo Svite a v Spišskej Belej zmenili pri základných školách dopravné značenie. Vo Svite na Komenského ulici zjednosmernili miestnu komunikáciu v smere od Mierovej ulice k Štúrovej ulici, naopak, Ulica Ivana Krasku je po novom obojsmerná.

“K zmenám v organizácii dopravy prišlo najmä z dôvodu, že na Komenského ulici sa nachádza základná škola a zmeny sú vykonané v záujme zachovania bezpečnosti detí, ktoré ju navštevujú,” uvádza sa na internetovej stránke mesta Svit. Na ulici pribudlo aj deväť parkovacích miest a vodorovné dopravné značenie bude zahŕňať aj vyznačenie pre zastávku autobusu pred bránou základnej školy. Na zmenu dopravy bude účastníkov cestnej premávky na Mierovej a Štúrovej ulici upozorňovať päť dopravných značiek, ktoré budú osadené približne dva mesiace.

Od začiatku septembra nastali zmeny dopravy aj v Spišskej Belej na Štefánikovej ulici. Ide o úsek od základnej školy po most pri školskej družine, ale aj o úsek od hasičskej zbrojnice po základnú školu. “Na oboch úsekoch cesty je zavedená jednosmerná premávka v smere od základnej školy ku školskej družine, a tiež od hasičskej zbrojnice po most oproti základnej škole, takže od základnej školy sa nemôže jazdiť smerom k hasičskej zbrojnici,” uviedol primátor Spišskej Belej Štefan Bieľak. Cieľom tejto zmeny na tejto ulici je zabezpečenie parkovania pre osobné autá.

In this article


Join the Conversation