Volejbalovými hráčmi Slovenska za november sú Hudecová a Mlynarčík

Dvojmetrový Mlynarčík, ktorý vo štvrtok oslávil svoje 27. narodeniny, pomohol obhajcovi titulu VK Prievidza k štyrom novembrovým víťazstvám.

1694
1694

Bratislava 1. decembra (TASR) – Smečiarka Romana Hudecová (Strabag VC FTVŠ UK Bratislava) a univerzál Peter Mlynarčík (VK Prievidza) získali ocenenie Hráč mesiaca november v najvyšších slovenských volejbalových súťažiach. Najužitočnejšia hráčka (MVP) minulej sezóny Hudecová sa hráčkou mesiaca stala tretíkrát v kariére, pre Mlynarčíka je to premiérové ocenenie.

Dvadsaťpäťročná Hudecová z Levíc mala veľký podiel na tom, že STRABAG v novembri neprehral ani jeden extraligový zápas a po 9. kole strácal na vedúcu Sláviu EU len bod – po piatkovej predohrávke je na čele, ale má o zápas viac ako Slávia. Obhajca titulu v troch dueloch nestratil ani set a v šlágri celého mesiaca zdolal 17. novembra na domácej palubovke mestského rivala Sláviu 3:2. Hudecová bola v derby najlepšou hráčkou zápasu, keď zaznamenala 27 bodov (2 esá). V Novom Meste nad Váhom si 178 cm vysoká smečiarka alternujúca na poste univerzálky pripísala 13 bodov, doma s Trnavou 14 a na palubovke UKF Nitra 11. Jedenásťnásobná slovenská reprezentantka je s priemerom 4,43 bodu na set na druhom mieste štatistík, celkovo zaznamenala 124 bodov (8 es, 107 útok, 9 blokov).

“Toto ocenenie ma veľmi príjemne prekvapilo, najmä z dôvodu, že som väčšinu zápasov v mesiaci november nehrala na mojom silnejšom poste smečiarky, ale na poste univerzálky. Teší ma, že som bola pre naše družstvo aj na alternatívnom poste efektívna,” povedala Hudecová, ktorá vlani bola Hráčkou mesiacov december a apríl a napokon aj MVP sezóny. Hudecová pôsobí v STRABAGU tretiu sezónu, predtým tri ročníky pôsobila v konkurenčnej Slávii EU. Odchovankyňa levického volejbalu hrávala aj v COP Nitra. Ďalšími finalistkami ankety za november boli Zuzana Šepeľová (Slávia EU Bratislava), Monika Frindtová (VTC Pezinok Bilíkova) a Veronika Richweissová (VK Nové Mesto nad Váhom).

Dvojmetrový Mlynarčík, ktorý vo štvrtok oslávil svoje 27. narodeniny, pomohol obhajcovi titulu VK Prievidza k štyrom novembrovým víťazstvám, v zápase s poslednou Starou Ľubovňou ho tréner Richard Nemec šetril a šancu dostali hráči z lavičky. “Kohúti” v novembri nazbierali plný počet 15 bodov, stratili len jeden set a dostali sa na čelo tabuľky. Lučenecký rodák v štyroch dueloch v novembri získal celkovo 61 bodov, keď podal kvalitné výkony v zápasoch so silnými súpermi. Doma s Nitrou (3:0) zaznamenal 18 bodov a v Košiciach (3:0) ich získal 17. S priemerom 4,97 bodu na set je Mlynarčík na druhom mieste celej extraligy za Milanom Benczom, ktorý už najvyššiu súťaž opustil a z Nitry zamieril do talianskeho Taviana. Ľavoruký volejbalista má celkovo na konte 169 bodov, z čoho získal 140 útokom, pridal 14 es a 15 blokov.

“Ocenenie si určite vážim a ďakujem zaň. Najmä však ďakujem celému nášmu tímu, veď bez nich by to nešlo,” povedal Mlynarčík. “Posledné týždne hodnotím pozitívne. Po výborných výkonoch sme vyhrali ťažké zápasy s Nitrou a Košicami, v niektorých zápasoch sme síce mávali výpadky v koncentrácii, ale v týchto sme hrali dobre a najmä koncentrovane. Teraz budú dôležité odvety a na ne sa musíme opäť poctivo pripraviť. Verím, že budeme ako družstvo ďalej napredovať,” dodal jeden z lídrov obhajcu titulu. Mlynarčík začínal s volejbalom v Detve, do sveta pod vysokou sieťou ho vychoval COP Trenčín, kde vyštudoval na športovom gymnáziu a obliekal si dres klubu v centralizovanej príprave v rokoch 2008 – 2013. Potom zamieril do Humenného a so ŠK Chemes získal v roku 2014 majstrovský titul aj Slovenský pohár. V rokoch 2015 – 2017 pôsobil v rakúskom tíme Posojilnica Aich/Dob a v uplynulom ročníku v družstve Hypo Tirol Alpenvolleys, ktoré druhý rok hrá v nemeckej Bundeslige. Do Prievidze prišiel 73-násobný reprezentant a člen úspešného tímu, ktorý na Európskych hrách 2015 v Baku obsadil 5. miesto, pred touto sezónou. Ďalšími finalistami ankety za november boli Jakub Ihnát (VK Prievidza) a Martin Sopko mladší (VK KDS-Šport Košice). Informovala oficiálna stránka SVF.


Join the Conversation