Využite operatívny leasing a zabezpečte si nové vozidlo za nízke ceny

928
928

Ceny automobilov v posledných rokoch síce stále klesajú, viaceré slovenské rodiny si však kúpu nového vozidla nemôžu dovoliť a práve preto naša krajina patrí k „zberným dvorom“ starých áut zo západnej Európy, ktoré tam už nikto nechce. Napriek tejto informácii sme prvý vo výrobe áut na obyvateľa. Síce máme na Slovensku veľa automobiliek, na našich cestách sa čoraz častejšie premávajú staršie automobily, ktoré ledva spĺňajú emisné podmienky, ak aj vôbec spĺňajú.

Dnes nie je problém zabezpečiť si auto na leasing, no splácanie na konkrétnu dobu rodinám nemusí vyhovovať. Výhodou však je, že aj v našej krajine sa pomaly rozmáha operatívny leasing, ktorý je v štátoch Západnej Európy využívané pomerne často, a to nielen medzi podnikateľmi, ale aj medzi obyčajnými ľuďmi, ktorí plánujú auto využívať len na osobné účely.

Čo je to operatívny leasing?

Ak ste sa ešte nestretli s týmto pojmom, pod operatívnym leasingom si predstavte prenájom auta. Jednoducho si auto prenajmete na dobu určitú a každý mesiac budete platiť konkrétnu sumu poskytovateľovi služieb operatívneho leasingu. Vlastníkom vozidla však nebudete vy a tým pádom všetky záležitosti týkajúce sa prehliadok/ servisu bude riešiť poskytovateľ operatívneho leasingu. Stačí si nájsť spoločnosť poskytujúcu operatívny leasing fyzickým i právnickým osobám, ktorá má bohatý výber kvalitných áut vhodných nielen na podnikateľské účely, ale aj na osobné účely.

Záujem o autá značky Škoda

Keďže kedysi boli u nás najdostupnejšie autá značky Škoda, niet divu, že zákazníci prejavujú záujem o operatívny leasing Škoda. Táto česká značka je najpopulárnejšia a snaží sa vyťažiť s veľkého záujmu tak, že v posledných rokoch vyrába nové modely svojich známych modelov (Octavia, Fabia), ale prináša aj nové modely ako Superb, Scala, Karoq, Kodiaq.

Z týchto modelov je najvyhľadávanejšia a najpredávanejšia práve Škoda Kodiaq. Toto moderné SUV so silným motorom je vhodné nielen do mesta, ale aj mimo miest a do náročnejších terénov. Má silný motor, moderný dizajn interiéru a luxusný vzhľad.

Čo môže najviac ovplyvniť celkové náklady operatívneho leasingu?

Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že operatívny leasing ponúka len samé výhody, môže sa stať, že pri operatívnom leasingu sa môžu navýšiť celkové náklady. Čo by teda mohlo najviac ovplyvniť celkové náklady operatívneho leasingu, nezávisle od toho, či si vyberiete operatívny leasing Fiat, alebo uprednostníte iné značky osobných automobilov? Celkové náklady dokáže najviac ovplyvniť nesprávne zvolený kilometrový nájazd, vysoké nadlimitné kilometre za prekročený nájazd, nadmerné opotrebenie auta po vrátení, nedostatočné pokrytie servisných podmienok v zmluve (absencia opráv určitých porúch), poplatky pri predčasnom vrátení auta, ale aj zmena výšky mesačných splátok.

In this article

Join the Conversation