Zisk Crédit Agricole v 1. kvartáli klesol

Crédit Agricole uviedla, že v 1. štvrťroku 2019 musela zvýšiť svoj príspevok do Európskeho fondu na ochranu bankových vkladov o 40 miliónov eur oproti vlaňajšku.

39
39

Paríž 15. mája (TASR) – Francúzska banka Crédit Agricole (CA) zaznamenala v 1. štvrťroku pokles zisku o 11 %. Prispeli k tomu najmä vlaňajšie jednorazové príjmy, ktoré zvýšili porovnávací základ.

Čistý zisk banky za tri mesiace do konca marca 2019 klesol na 763 miliónov eur z 856 miliónov eur v rovnakom období predchádzajúceho roka, keď si banka zaúčtovala kapitálový príjem v hodnote 86 miliónov eur z akvizície troch bánk v Taliansku.

Crédit Agricole tiež uviedla, že v 1. štvrťroku 2019 musela zvýšiť svoj príspevok do Európskeho fondu na ochranu bankových vkladov o 40 miliónov eur oproti vlaňajšku.

Tieto dva jednorazové faktory prevážili nárast príjmov všetkých hlavných obchodných divízií banky a negatívne ovplyvnili jej čistý zisk. Napríklad divízia korporátneho a investičného bankovníctva vykázala za uplynulé tri mesiace nárast čistého zisku o 5,2 %.

Analytici, ktorých oslovila spoločnosť Infront Data, predpovedali francúzskej banke v 1. kvartáli tohto roka čistý zisk vo výške 789 miliónov eur.

Po vylúčení jednorazových položiek predstavoval čistý zisk skupiny 1,43 miliardy eur, čo bolo o 6,1 % viac ako v predchádzajúcom roku.

Celkové tržby skupiny Crédit Agricole v 1. štvrťroku klesli o 0,7 % na 8,20 miliardy eur. Ale tzv. základné tržby sa zvýšili o 0,9 % na 8,32 miliardy eur.


Join the Conversation