Zóna oddychu je nevyhnutná na každom pracovisku

1242
1242

Zabezpečte útulný priestor na obedové pauzy svojim zamestnancom s pomocou modernej kancelárskej kuchynky. Každý zamestnávateľ by mal takéto miesto na oddych umožniť, vráti sa mu to v podobe zvýšenej produktivity práce.

Prioritnou zariaďovania kancelárskej kuchynky je dbať na vytvorenie príjemnej atmosféry. Kuchyňa sa totiž stane útulným miestom odpočinku a či už pôjde o ranné pitie kávy alebo posedenie pri jedle počas obedovej pauzy, táto oddychová zóna by rozhodne nemala chýbať na žiadnom pracovisku.

Potenciál kancelárskej kuchynky

Zabudnite na kávy z automatov a doprajte si prvotriedny nápoj z plnoautomatického kávovaru. Firemná kuchynka nabáda k interakcii zamestnancov a toto miesto odpočinku ich nielen spája, ale výrazne sa podieľa na zvýšení ich celkovej spokojnosti. Je taktiež dokázané, že v kuchynkách s občerstvením zdarma, je spokojnosť zamestnancov ešte o niečo vyššia.

Vsaďte na trendový nábytok

Zvoľte si taký kancelársky nábytok, ktorý bude korešpondovať s celkovým vybavením firmy a zariadením kancelárií. Okrem strategickej lokality sa zamerajte aj na jej praktické rozvrhnutie. Pútavý dizajn nábytku taktiež výrazne vplýva na celkovú náladu zamestnancov a práve pestrejšie farby podporujú aj ich pozitívne myslenie. Výroba nábytku nemusí pozostávať len z použitia neutrálnych farieb, voľba farebných prevedení je v tomto prípade skutočne vítaná.

Kuchynka nie je len miestom na jedenie

Zariadenie kancelárií sa nijako v dnešnej dobe nepodceňuje a často tu zohráva významnú rolu aj ten najmenší detail. A úplne podobne by sa malo postupovať aj pri zriaďovaní kancelárskej kuchynky. Tá totiž už nie je len výhradným priestorom na trávenie obedných páuz, ale čoraz častejšie sa priestory kuchynky využívajú aj na spoločný teambuilding, neformálne stretnutia či rôzne programy a akcie.

Okrem komfortného sedenia a adekvátnych kuchynských spotrebičov by sa nemalo zabúdať ani na ekologické riešenie triedenia odpadu či zariadenie priestoru, ktorý bude nielen praktický ale aj vzdušný. Ideálna kancelárska kuchynka by mala všetko uvedené spĺňať, veď táto investícia sa vám vráti v podobe spokojnosti zamestnancov a ich zvýšenej produktivity práce.

Zdroj obrázka: Monkey Business Images / Shutterstock.com

In this article


Join the Conversation